اداره مطالعات و پژوهش شهرداری رشت

                                         به پورتال اطلاع رسانی مدیریت نوسازی و تحول اداری شهرداری رشت خوش آمدید               سالِ 1399سالِ جهش تولید

سه شنبه 1399/5/21 ساعت 04:46

اخبار

جلسه شورای مهارت استان گیلان با تاکید بر نقش مهارت آموزی در ایجاد اشتغال در ساختمان استانداری گیلان برگزار شد.   [ + | - ]

جلسه شورای مهارت استان گیلان با تاکید بر نقش مهارت آموزی در ایجاد اشتغال در ساختمان استانداری گیلان برگزار شد.

 

 

 

 

 

 

جلسه شورای مهارت استان گیلان عصر روز یکشنبه 98/5/6 با تاکید بر نقش مهارت آموزی در ایجاد اشتغال  در ساختمان استانداری گیلان برگزار گردید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان در این جلسه آرش فرزام‌صفت معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گیلان با بیان اینکه آیین‌نامه‌ای توسط دولت ابلاغ شده تا بحث آموزش و مهارت آموزی نهادینه شود ،گفت: سیاست کارگزاران دولت در گیلان این است که هیچ پروژه‌ای آغاز نشود مگر آنکه موضوع مهارت آموزی نیز در کنار آن پیش بینی شده باشد.

فرزام صفت با بیان اینکه مهارت آموزی در کشور نه یک سیاست بلکه یک الزام است افزود: اگر اوایل انقلاب نهضت سواد آموزی در کشور مورد تاکید بود، هم‌اکنون با توجه به افزایش بیکاران دانش آموخته در جامعه باید نهضت مهارت آموزی را دنبال کنیم.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار گیلان افزود: لازم است تا به‌سمت کاربردی کردن آموزش‌ها برویم تا از ظرفیت آموزشگاه‌های فنی و حرفه‌ای به میزان لازم بهره گیری شود و مهارت های شغلی متناسب با نیازمندی استان توسعه پیدا کند.
وی نساجی را یکی از صنایع مهم استان گیلان دانست و خاطرنشان کرد: اگر قیمت کیفیت پارچه‌های تولید شده در گیلان با محصولات سایر استان‌های کشور یا حتی محصولات خارجی قابل رقابت باشد از نظر اقتصادی و ایجاد اشتغال به نفع تولیدکنندگان پوشاک داخل استان است که مواد اولیه خود را از واحدهای استانی تهیه کنند.
فرزام‌صفت از دستگاه‌های اجرایی استان گیلان خواست که نیازهای آموزشی خود را به فنی و حرفه‌ای این استان اعلام کنند و گفت: هر کدام از دستگاه‌های اجرایی گیلان متولی بخشی از پروژه‌های اشتغال‌زایی استان هستند؛ لذا باید نیازسنجی و امکان سنجی جهت ارائه سرفصل های مهارتی صورت گیرد.
فاطمه تنهایی معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری گیلان نیز در این جلسه اظهار داشت: قرار است تا پایان سال 2020 یکی از مجموعه‌های تاریخی شهر رشت به‌عنوان موزه افتتاح شود و بخشی از هزینه این کار نیز به کمک بخش خصوصی تامین می‌شود.
وی با تاکید بر لزوم افزایش توانمندی داخلی بر لزوم شکل گیری زنجیره خدمات در استان و استفاده محصول نهایی تولید داخلی در صنعتی دیگر تاکید کرد.
معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری گیلان مقوله کیفی سازی را یک اصل مهم در هر یک از عناوین تولید و صنعت دانست که موجبات توسعه پایدار را فراهم می آورد.

در این جلسه، متین عاشوری، مدیر نوسازی و تحول اداری و انیس پور رجب، رئیس اداره آموزش و توانمندسازی نیروی انسانی  نیز به نمایندگی از شهرداری رشت حضور داشتند.
ارسال کننده: مدیرسایت
در روز 1398/5/7 زمان 08:17:03, شاخه: عمومی, چاپ, ایمیل , فید