اداره مطالعات و پژوهش شهرداری رشت

                                         به پورتال اطلاع رسانی مدیریت نوسازی و تحول اداری شهرداری رشت خوش آمدید               سالِ 1398سالِ رونق تولید

جمعه 1398/12/2 ساعت 00:26

اخبار

برگزاری جلسه بررسی و تصمیم گیری در خصوص اجرایی شدن ناحیه محوری در مناطق شهرداری رشت    [ + | - ]

برگزاری جلسه بررسی و تصمیم گیری در خصوص اجرایی شدن ناحیه محوری در مناطق شهرداری رشت

 

 

 

 

جلسه بررسی و تصمیم گیری در خصوص اجرایی شدن ناحیه محوری در مناطق شهرداری رشت با حضور رضا رسولی، نایب رییس شورا ورییس کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای اسلامی شهررشت، محمدپورناصرانی، معاون شهرسازی و معماری، متین عاشوری، مدیر نوسازی و تحول اداری، لیلا عزیزی، رئیس سازمان فاوا و برخی از مدیران و کارشناسان شهرداری رشت صبح روز یکشنبه 98/3/5 در دفتر معاونت شهرسازی و معماری شهرداری رشت برگزار شد.


 

در ابتدای جلسه محمد پورناصرانی، معاون شهرسازی و معماری شهرداری رشت با تسلیت ایام شهادت مولی الموحدین امیرالمؤمنین در سخنانی بیان داشت: جلسه امروز در پی جلسات گذشته در راستای شیوه برخورد با تخلفات ساختمانی و اعتراضات وارده به شهرداری از سوی شهروندان و دستگاههای نظارتی است.

معاونت شهرسازی و معماری شهرداری رشت تصریح کرد: از حدود ۱۰ الی ۱۵ روز گذشته پیگیری های این معاونت آغاز شده که امید است در فاصله زمانی کوتاه به نتیجه مطلوب در راستای اجرای ناحیه محوری در مناطق ۵ گانه شهرداری دست یابیم.

وی با تاکید بر ضرورت هدایت شهرداری ها در سال ششم توسعه باید به سمت الکترونیکی شدن خدمات گفت: پیاده سازی خدمات الکترونیکی شهروندان در سامانه یکپارجه شهرسازی، پیاده سازی و اجرایی نمودن خودکارسازی خدمات شهروندی و تجمیع خدمات در مناطق و نواحی از اهم موضوعات این جلسات است.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری رشت با تاکید بر اینکه برخی از قوانین اجرایی خارج از وظایف شهرداری است، گفت: البته برخی اصلاحات همچون اصلاحات کمیسیون ماده ۱۰۰ انجام شده است. اواخر سال گذشته حوزه معاونت شهرسازی و معماری برنامه ریزی ها و مکاتبات عدیده ای در خصوص ویرایش و هدایت به خودکارسازی خدمات داشته داشته است .وی با اشاره به طولانی شدن پروسه اخذ رای از کمیسیون ماده صد یادآور شد: این زمان طولانی منجر به آن خواهد شد که به جای سازنده سازه های خلاف ما با یک سری اقشار ضعیف و کم درآمد روبرو شویم.

ایشان با تاکید بر افزایش سکونت گاه های غیر رسمی در شهر و به تبع آن افزایش تراکم جمعیتی در حاشیه شهر بیان داشت: حل تخلفات ساختمانی به تنهایی به دست شهرداری حل نخواهد شد. لذا توانمندسازی نواحی می تواند ما را به سرمنزل مقصود هدایت کند.

رضا رسولی نائب رییس شورا و رییس کمیسیون عمران و توسعه شهری شورای اسلامی شهر رشت نیز در این جلسه با تسلیت لیالی قدر و قدردانی از زحمات حوزه معاونت شهرسازی و معماری بیان داشت: متاسفانه ساختار برداشت املاک و... دچار ایرادات متعددی است. و با توجه به وضعیت موجود متاسفانه شاهد اتفاقاتی ناگوار در راستای تخلفات ساختمانی در مناطق و محل تخلفات هستیم که بر کسی پوشیده نیست.

وی با تاکید بر پیشی گرفتن دستگاه های نظارتی استان بر شهرداری در زمینه مقابله با ساخت و ساز غیرمجاز افزود: با توجه به افزایش بودجه در راستای پیاده سازی خدمات الکترونیکی شهروندان شایسته است تا سازمان فاوا برنامه های مدونی ارائه نماید.

ایشان با تاکید بر ضرورت شکل گیری تیم کارشناسانه خاطرنشان کرد: با تشکیل تیم کارشناسانه متشکل از ۵ نفر از نیروهای کاردان و متخصص ظرف مدت یک هفته اقدامات فنی برنامه ها در گام اول پیاده سازی شود.

لیلا عزیزی، رییس سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری رشت با تاکید بر پیگیری سازمان فاوا در راستای پکپارچه سازی فعالیت ها تصریح کرد: بحث خرید سرورها و ارتقا فیبر و اتصال به بانک های دولتی و خصوصی انجام شده و در حال حاضر سازمان فاوا نیازمند حداقل ها از جمله سخت افزارهای مربوطه است.

وی تصریح کرد: در دی ماه سال گذشته ضروری بود تا تجمیع نواحی را داشته باشیم. گام اول یکسان سازی ورژن ها بود که در این خصوص یکسان سازی ورژن سرا انجام شده و الان مناطق هم دارای ورژن یکسان هستند. برنامه ریزی دیتا ها انجام شده و اکنون تجمیع به عنوان مهم ترین گام باید انجام شود و یک سرور جی ۱۰ و سیستم فضای ذخیره سازی اطلاعات برای نواحی نیاز است.
 


 


 

ارسال کننده: مدیرسایت
در روز 1398/3/7 زمان 11:30:46, شاخه: عمومی, چاپ, ایمیل , فید